Přímá adopce ve velkochovu

ZDE naleznete  seznam velkochovů nosnic vč. adres (není pravděpodobně úplný, ale i tak je jich na náš vkus příliš).

Velkochovy vyřazují nosnice ve chvíli, kdy přestávají stíhat předepsanou snášku. Děje se tak obvykle kolem 18. měsíce jejich věku, v době přepeřování.

V té době jsou nacpány do kamionu a odvezeny na jatka. Provozovatele chovu opravdu, ale opravdu nezajímá, že slepice se mohou dožít i více než 10 let, že po přepeřování by zase začaly snášet, že mohou snášet (byť méně) ještě několik let...

V době vyřazování (tak pěkně tam transportu na smrt říkají) je možné si ve většině velkochovů tyto slepičky zakoupit. Cena za takto získanou a zachráněnou slepičku se pohybuje kolem 30 Kč.

Pokud chcete slepičky vykoupit z takového transportu a dát jim u vás šanci na lepší život, je potřeba si vybrat velkochov a zjistit si, kdy je možné slepičky získat. Obvykle to bývá na jaře a na podzim.

Hodně lidí má pochybnost, zda výkupem slepiček vlastně velkochov nepodporuje.  Pokud si právě proto raději slepičku nekoupíte, tak je dobré vědět, že velkochov neprodělá tak jako tak. Slepičí maso se totiž dále používá, takže provozovatel velkochovu dostane zaplaceno i za mrtvou slepičku.

Proto prosíme, myslete raději na záchranu života slepičky, než na pseudo-morální dilemata něčí podpory.