Celý výtěžek z prodeje těchto výrobků slouží slepičkám!

Kuře s modrýma očima Antonín Pelíšek – vazba, formát A4 64 stran

Výtěžek z prodeje této knížky (cca 50 Kč)  je věnován na naši kampaň Slepice v nouzi.

  Zakoupíte ZDE.

Svoboda a vzájemná láska, která živé tvory nesvazuje, ale dává jim křídla, je hlavním posláním pohádkové knížky Kuře s modrýma očima.

Nákladní auto míří z drůbežárny na jatka. Převáží stovky pomačkaných vystrašených kuřat s opelichanými křídly a naducanými stehny.

Prásk! Drůbežářský kamion havaroval. Kuře, které doposud znalo jen život v dusné drůbežárně, světlo zářivek, hukot kompresorů a těsnou cestu k napajedlu, se vysoukalo zpod mrtvých tělíček a uteklo dřív, než po něm drapla drsná ruka. Schovalo se v lese. Tam si na něj brousila zuby liška, ale pak se zakousla do jeho zraněného kamaráda. Ptáče mnohokrát srdnatě bojovalo s nepřízní, naučilo se žít ve volné přírodě. Jenomže udeřily mrazy. Prokřehlé kuře umíralo, ale nakonec našlo domov u rodiny hajného. Stará se o něj holčička Anetka, spřátelí se s dalšími domácími zvířaty.

Kuře a Anetka jsou velcí kamarádi. Po prázdninách jde Anetka do první třídy. Kuře zesílilo a touží letět do cizích krajin. Teď už by to zvládlo. Holčička váhá. Nakonec kuřeti ani nepodváže křídla, ani je nepřistřihne, jak radí babička. Pouští ho na svobodu. Pohádka končí slovy: „Mám tě ráda,“ volala do oblak a kuře tu zprávu přes vzdálenost asi stovky metrů bezpečně zachytilo a nadobro si ji uložilo v srdci.

Knížka je ilustrována nádhernými kresbami dětmi s postižením z dětského centra Arpida.  Například Barbora Sedláčková jedna z autorek kreseb všechno malovala štětcem v ústech. Jejich handicap ve výsledku není vůbec znát, naopak.

 „Žádný dospělý nedokáže malovat tak upřímně jako děti,“ podotýká autor knihy. „Nedokázal jsem z tolika krásných obrázků vybrat ty, které by se vešly do knížky. Radši jsem to nechal na vydavateli.“

Slepička Vendulka - autor: Vendula Brožová, ručně šité (různé barvy slepiček)

Výtěžek z prodeje této látkové slepičky na pověšení (cca 30 Kč)  je věnován na naši kampaň Slepice v nouzi.

  Zakoupíte ZDE.

Dobrý den,
jsem Vendulka. Měla jsem to štěstí, že jsem se po narození nedostala do velkochovu.  Tam bych musela celých 18 měsíců žít ve smradlavé temné hale v kleci nacpané k prasknutí a jen snášet vajíčka. Pak by mě poslali na jatka. Přitom my slepičky se můžeme dožít i více než 10 let a máme moc rády sluníčko, trávu, žížaly a běhání…


A proto jsem se narodila já. Jméno mám po mamince, Vendule Brožové (www.eko-darek.cz). Ušila mě, abych pomohla zachránit právě ty smutné slepičky ve velkochovech.Za peníze získané mojí koupí bude možné vykoupit z hrozných podmínek klecového velkochovu minimálně jednu slepičku, nebo zajistit péči o ní na několik týdnů.  Snad pomůžu i tomu, že více lidí pochopí, jaká vajíčka kupovat v obchodech, aby další slepice nemusely do toho zamřížovaného vězení. Vždyť ony nic neprovedly.
Budu moc ráda, když si mě koupíte. Každý večer totiž myslím na těch skoro 6 milionů slepiček v klecích jen v Česku. V noci se mi pak zdá, jak vy lidé otvíráte tyhle klece a odnášíte úplně všechny zbědované slepičky tam, kde konečně poznají co je domov… Vaše Vendulka

Slepičí placky - průměr 4,5 cm

Výtěžek z prodeje těchto placek  (cca 23 Kč)  je věnován na naši kampaň Slepice v nouzi.

  Různé motivy těchto placek zakoupíte ZDE

 

 

 

 

 

Limitovaná  charitativní edice slepičí lahve Drink It - zakoupíte ZDE