Co děláme

Slepicím z vajíčkových velkochovů prodlužujeme život a umožňujeme jim, aby alespoň druhou část života (slepice se dožívají při troše štěstí i více než 10 let!) prožily tam, kde uvidí slunce, kde se budou moci popelit v trávě, kde budou moci běhat po zahradě, tam, kde jim nebude hrozit utracení, pokud třeba při přepeřování nebudou snášet vajíčka.

Propagujeme možnost vlastní přímé adopce slepiček z nejbližšího velkochovu. Více informací v sekci Aktuální výkupy slepic.

Zachraňujeme slepičky před smrtí - vykoupením z velkochovu a nabízíme je k adopci do kvalitních malochovů. Pokud chcete i Vy adoptovat námi vykoupené slepičky, můžete si je předběžně rezervovat v adopčním formuláři. Jakmile budeme organizovat vlastní výkup, dáme Vám vědět emailem.

Propagujeme domácí chov slepic a vysvětlujeme lidem, že domácí chov nemusí být jen odpudivý kurník a zničená část zahrady, ale naopak spokojené slepice a kvalitní a chutná vajíčka, která, na rozdíl od těch z velkochovu, jako vajíčka nejen vypadají, ale i chutnají.

Začátečníkům radíme, jak se o adoptované slepičky postarat.

Informujeme zákazníky, jak zamezit utrpení slepic při nákupech v obchodech (nákupem správných vajec). Více informací v sekci Nákup správných vajec.

Vysvětlujeme široké veřejnosti na "našich" i cizích slepičkách, že jsou to jedineční, citliví a inteligentní tvorové. Ukazujeme, že slepice se umí radovat, smutnit, přátelit se a učit se spoustu nových věcí, když jí poskytneme prostor a dobrý domov.

Spolupracujeme s podobně smýšlejícími neziskovými organizacemi a jednotlivci i se státními orgány a politiky, pracujeme na zlepšování kvality života slepic, ale i dalších hospodářských zvířat v ČR.

 

S čím se nechceme smířit?

S tím, že slepice ve velkochovech jsou takřka ještě v juniorském věku posílány na smrt jen proto, že přestávají zvládat majitelův plán snášky, ani s tím, že se z nich stal, z vůle nás lidí, jen stroj na vajíčka, který nemá žádná práva, jen povinnost snášet dle norem. Více o podmínkách chovu nosnic ve velkochovech najdete v sekci Velkochovy.

S tím, že většina lidí si myslí, že slepice jsou hloupá a smradlavá zvířata jen proto, že jsme je my lidé zavřeli do malého holého prostoru, kde nemohou dělat nic jiného, než jíst, pít, snášet vejce a bojovat o minimální životní prostor s ostatními nosnicemi.

Organizátoři, spolupracovníci, partneři, sponzoři:

logoCiW
logoHnutí duha
logoCountry Live
logoZeldom
logoPDC
logoReHab