Co děláme

Slepicím z vajíčkových velkochovů prodlužujeme život a umožňujeme jim, aby alespoň druhou část života (slepice se dožívají při troše štěstí i více než 10 let!) prožily tam, kde uvidí slunce, kde se budou moci popelit, hrabat si v trávě, kde budou moci běhat po zahradě, a tam, kde jim nebude hrozit utracení, pokud třeba při přepeřování nebudou snášet vajíčka.

Propagujeme možnost vlastní přímé adopce slepiček z nejbližšího velkochovu. Více informací najdete v části Přehled velkochovů.

Aktuální výprodeje chovů průběžně zjišťujeme a zveřejňujeme na našem facebooku.

Propagujeme domácí chov slepic a vysvětlujeme lidem, že domácí chov nemusí být jen odpudivý kurník a zničená část zahrady, ale naopak spokojené slepice a kvalitní domácí vajíčka, která (na rozdíl od těch z velkochovu) jako vajíčka nejen vypadají, ale i chutnají.

Začátečníkům radíme, jak se o adoptované slepičky postarat.

Spravujeme facebookovou skupinu Slepice v nouzi, kde můžete potkat podobně naladěné lidi, přijít si pro radu nebo se jenom pochlubit svým spokojeným slepičím hejnem a pobavit se slepičími příběhy.

Máme také facebookovou skupinu Kohouti v nouzi, kde můžete nabízet nebo poptávat kohouty.

Informujeme zákazníky, jak zamezit utrpení slepic při nákupech v obchodech - nákupem správných vajec. Vzděláváme veřejnost v tématu značení vajec. Pokud netušíte, jaký je mezi vejci nabízenými v obchodě rozdíl, můžete to zjistit v sekci Nákup správných vajec. Navíc jsme vytvořili facebookovou skupinu Domácí vejce, ve které můžete najít svého “dodavatele“ domácích vajec.

Vysvětlujeme široké veřejnosti na našich i cizích slepičkách, že jsou to jedineční, citliví a inteligentní tvorové. Ukazujeme, že slepice se umí radovat, smutnit, přátelit se a učit se spoustu nových věcí, když jí poskytneme prostor a láskyplný domov.

Přinášíme lidem informace ze slepičího světa. Ze světa, kde není slepice stroj na vajíčka, ale vnímavý tvor a dobrý kamarád, se kterým můžete navázat stejné přátelství jako třeba se psem nebo kočkou.

Spolupracujeme s podobně smýšlejícími neziskovými organizacemi a jednotlivci, pracujeme na zlepšování kvality života slepic, ale i dalších hospodářských zvířat v ČR.

  

S čím se nechceme smířit?

S tím, že slepice ve velkochovech jsou takřka ještě v juniorském věku posílány na smrt jen proto, že přestávají zvládat majitelův plán snášky, ani s tím, že se z nich stal, z vůle nás lidí, jen stroj na vajíčka, který nemá žádná práva, jen povinnost snášet dle norem. Více o podmínkách chovu nosnic ve velkochovech najdete na stránce Velkochovy.

S tím, že většina lidí si myslí, že slepice jsou hloupá a smradlavá zvířata jen proto, že jsme je my lidé zavřeli do malého holého prostoru, kde nemohou dělat nic jiného, než jíst, pít, snášet vejce a bojovat o minimální životní prostor s ostatními nosnicemi.

Organizátoři, spolupracovníci, partneři, sponzoři:

logoCiW
logoHnutí duha
logoCountry Live
logoZeldom
logoPDC
logoReHab