Náš aktuální výkup

Letošní lednový rozvoz probíhal od 3. do 11. ledna 2020, další plánujeme v srpnu, jde o slepičky ze Statku Dvořák (Zlatníky-Hodkovice).

Jak to funguje? Prosíme, čtěte pečlivě.

Pokud máte jasno a chcete námi vykoupené slepičky adoptovat, vyplňte PŘEDBĚŽNÝ adopční formulář ZDE. Až budeme mít stanovený počet slepiček a trasy, pošleme ještě jednou email, ve kterém si budete moci slepičky ZÁVAZNĚ rezervovat.

Přesné termíny vždy záleží na vyřazování slepic z velkochovů, ale také na vašem zájmu a na našich kapacitách.

 

V čem si slepičky odvézt - jaké přepravky jsou vhodné a jaké naopak ne?

Vhodné přepravky

Jsou to takové, které mají lehko zajistitelný otvor. Může to být třeba obyčejná kartonová krabice s chlopněmi, do ní stačí udělat díry pro přístup vzduchu. Slepičky dáváme do krabice jednu po druhé, pokaždé je tedy nutné část víka (chlopeň) otevřít a po vložení ihned zavřít. Rychlá akce zaručí, že už naložené slepičky při otevření nevyskočí a nebudeme je pak chytat po parkovišti.
My s sebou vozíme stěhovací krabice, ty jsou praktické a vejde se do nich až 8 slepiček. Pokud vlastníte přepravky na kočky a psy, můžete si v nich slepičky také odvézt. Do střední kočičí přepravky se vejdou 2-3 slepičky.

 Vhodné přepravky

Nevhodné přepravky

Slepičky vám nedáme do pytlů. Nevhodné jsou také plastové přepravky bez víka. Neberte si ani banánové krabice, ty nemají horní stěnu plnou. Klasické staré plechové boxy s jedném centrálním víkem jsou problematické, protože naložené slepičky při každém otevření ihned vyskakují.

Nevhodné přepravky

Organizátoři, spolupracovníci, partneři, sponzoři:

logoCiW
logoHnutí duha
logoCountry Live
logoZeldom
logoPDC
logoReHab