Řekli o nás

Jsou lidé, kteří jsou v médiích pořád a přitom nemají co říci. My si mnohem více vážíme názoru lidí, kteří něco opravdového v životě dokázali a přesto, nebo právě proto, se za každou cenu do médií neženou.

Monika Elšíková Le Fay - spisovatelka, režisérka, ale také člověk, který zachraňuje psy ze slovenských útulků

Monika Elšíková Le Fay"Slepic ve velkochovech je mi neskutečně líto. Vytvořili jsme jim pro život - nebo spíš neživot - podmínky srovnatelné s koncentračními tábory. Přitom existuje několik možností, jak jim pomoct. Nejlepší je samozřejmě mít vlastní slepice. Pokud to nejde, je možné kupovat vejce z biochovů, nebo alespoň vybírat z nabízených vajec ta "lepší". Problém je, že velké obchodní řetězce často nabízejí výhradně vejce slepic z klecí. To je pak asi lepší nekoupit nic.
Sbírání vajíček na zahradě mě vždycky bavilo. Uvažuju o tom, že si v budoucnu nějaké slepice vykoupené z velkochovů taky pořídím. Vypadá to, že je to málo, zachránit dvě, nebo tři. Ale když nás bude víc, tak i když nepomůžeme všem, uděláme aspoň něco dobrého pro některé z nich a budeme inspirovat další lidi. Něčím se prostě začít musí. Proto podporuju akci Slepice v nouzi a jsem moc ráda, že se takový nápad realizuje."

 

 Antonín Pelíšek - spisovatel, novinář, mimo jiné autor knihy Kuře s modrýma očima

Pelíšek"Už jako dítě jsem odmítal manipulaci se zvířaty. Proto jsem neměl rád cirkusy, hlavně drezúry medvědů a šelem. Moje první oblíbená dětská knížka byl krátký příběh o medvídkovi, který se ztratil v lese mámě a dostal se do zajetí cirkusu. Dobře to dopadlo. Utekl ještě s kamarádem psem. Možná ve mně takový zážitek zůstal. Jako novinář jsem se dostal do velkochovů drůbeže a vyděsilo mě, jak vnímáme tyto živé tvory jen jako výrobu levného masa. Ve třetím tisíciletí chováme milióny vyděšených zvířat v těsných klecích za umělého osvětlení a při umělé potravě. Později mě oslovila kniha napsaná indiánem Škola malého stromu. Potvrdila mi víru, kterou v sobě nosím odjakživa. Na světě je všechno živé a co je živé, má právo na důstojný život, jenž mu dal Stvořitel. Od zvířat, rostlin, stromů, kamenů, vody až po člověka a celý vesmír."

 

 Arthur F. Sniegon – ochránce přírody a slonů ve Střední Africe, cestovatel, fotograf, koordinátor projektu Save-Elephants.org

Arthur F. Sniegon"Na svých cestách jsem okusil maso téměř všeho, co mi bylo nabízeno. Nesouhlasím ale s krutostí, nespravedlností a upřednostňováním ekonomických zájmů nad lidskostí – zvláště, když existují jiné alternativy. My Evropané se tváříme jako velicí humanisté, ale přivíráme oči nad utrpením, které plní naše ústa a kapsy těch několika, kteří ony obrovské „továrny na maso a vejce“ řídí. Je to nespravedlnost, kterou můžeme zastavit. Zatím chybí vůle těch, kteří globálně rozhodují, ale o své spíži a dvorku můžeme a musíme rozhodovat každý sám – bez politiků i bez toho, aniž bychom žehrali na nespravedlnost světa. V této chvíli věnuji všechen svůj čas ochraně ohrožených divokých druhů, ale jsem velmi rád, že pokud jsem doma, mám čisté svědomí a všechna vajíčka, která sním, pocházejí z dvorků našich sousedů. Kéž by byly jednou všechny ty velkochovy jen děsivou minulostí... PS: Nejsem vegetarián, zatím."

Organizátoři, spolupracovníci, partneři, sponzoři:

logoCiW
logoHnutí duha
logoCountry Live
logoZeldom
logoPDC
logoReHab