Slepičí blog

Čtení a informací o slepičkách není nikdy dost! Zde najdete blogy chovatelů, ale i lidí, kteří vlastní slepičky nemají, ale přesto jim nejsou lhostejné. Prostě taková slepičárna... :-)

Sandye - Slepice, která nesnášela vajíčka - autor: Robert Grillo (překlad Zdeňka Martincová) 2015

Před několika lety jsem adoptoval slepici, o které jsem nevěděl nic víc, než že ji farmář už nechtěl, protože přestala snášet vajíčka. Zbytek její minulosti byl záhadou a s určitostí se dalo říct jen to, že nebyla zrovna pěkná. Zaprvé její fyzický stav byl bídný – peří bylo řídké a na dotek hrubé. Měla zdeformovaný zobák, takže nemohla zobat zrní ze země. Hřebínek na hlavě téměř úplně chyběl, zbyly z něj jen potrhané kousky, pravděpodobně k tomu došlo buď omrznutím, nebo úrazem. Měla poškozenou i jednu stranu tváře, nějspíš důsledek neléčené kožní infekce v předchozích letech jejího života.

Celý článek ZDE

Slepičí mozeček? autor: Márinka, 2014

O slepicích toho lidé nevědí mnoho. Pokud s nimi nemají osobní zkušenost, zaznamenali jejich existenci nejspíš především díky směrnici, která přikázala členským státům EU přejít z chovu v neobohacených klecích na chov v obohacených klecích. I když se na to mohly státy připravit roky dopředu, největší humbuk samozřejmě nastal v době přechodu na nové podmínky. Lidé počítali, na kolika centimetrech čtverečních vlastně tito tvorové žijí, srovnávali to se svými garsonkami a po krátkém rozhořčení, že se zase bude něco zdražovat, bublina splaskla.

Celý článek ZDE

První slepičí vzpomínka, co vzpomínkou být nemusí autor: Petr Dobrý 2014

Moje první vzpomínka z dětství je letní pobyt u známých na venkově. Bylo mi 5 let. Jako městské dítě jsem se poprvé potkal se zvířátky. Ta jsem do té doby znal jen z pohádkových knížek. Byl tam Mikeš, Pejsek a Kočička co v mojí milované knížce pekli dort i Slepička a Kohoutek, co mu zaskočilo a málem se udusil. Byl jsem z těch všech zvířat kolem nadšený. Ale úplně nejlepší  bylo svolení známých, že mohu chodit sám do kurníku pro vajíčka.

Celý článek ZDE

 

Moje slepičí záchranné mise autor: Dagmar Krejzová 2014

Můj příběh se slepicemi začal zhruba před 3 lety touto dobou. Byla jsem bez práce a jela jsem do Prahy na pracovní pohovor. V Praze na Jižní Spojce jsem si v koloně všimla, že z kamionu pár aut přede mnou „cosi“ vypadlo. Za pár okamžiků, jak jsem dojela k onomu místu, jsem zjistila, že se jedná o malou ubohou slepičku, která vypadla z kamionu jedoucího na jatka. Okamžitě jsem vystoupila  a v jediném svém „nejlepším“ oblečení začala slepičku chytat. No, nedalo mi to moc práce – hodila jsem na ní své sako od kostýmku.

Celý článek ZDE